Home / Web Tasarım / Yandex Browser, Yandex Tarayıcı çıkmış, denemek lazım gelir!

Yandex Browser, Yandex Tarayıcı çıkmış, denemek lazım gelir!

Merhaba sevgili okur,

Yoğun bir internet kullanıcısı olarak wmaraci forum adresinde gezerken sinan yorulmaz isimli arkadaşın yazısına, dolaylı olarak yandex tanıtım metnine denk geldim.

Dedim Cenk senin neyin eksik, dünya dönüyor bir göz at, ne var ne yok incele, belki bir eksiği, bir fazlası vardır.

Zaten Yandex reklamı 4 gözle bekleyen, itinalı yollarla reklam girişimlerine sızan, ama başarılı olamayan, olacak olan bir kullanıcısın dedim. Sonra lafı uzattıkça uzattım.

Denedim, Yandex Browser herhangi bir eklentisi, uzantısı, sık kullanılanları, ön belleği olmadığı için mükemmel derecede kullanışlı göründü fakat her tarayıcının ilk yaptığı çorba lezzetli ve çabuk olur. Sonra tekrarlandıkça foyası çıkar meydane, gerisi sana bana dürdanae.

Görsel anlamda oldukça sade, alt yapı olarak ise Chrome’dan çalmış efendim.

“Yandex.Browser‘in Chrome kaynak kodlarını kullanarak oluşturulmasını hiç yakıştıramadım. Lakin buna rağmen oldukça hızlı,Chrome ve Opera karışımı bir tarayıcı ortaya çıkartmışlar. Son derece kullanışlı ve Chrome’dan sonra kullanılabilecek bence en iyi tarayıcı olmuş.” demiş sinan dostumuz, ilerleyen günlerde konu üzerine detaylı olarak bildirimler yapacak, alay konusu mu yoksa olay konusu mu olacak hep birlikte göreceğiz.

İlk izlenimlerim keyifli, yeni sekme menüsü kullanışlı, görsel içeriklerin aktif panel halinde gözlenmesi daha bir şık görünümle beraber elit izlenimi size monteliyor. Ama ilerleyen günlerde farklı yorumlarla dönüş yapabilirim.

Denemek için altta bulunan bağlantıya tıklayıp kendi sitesinden indirebilirsiniz.

Yandex Tarayıcı, Yandex Browser, Yandex Türkçe Tarayıcı indirmek için tıklayın.

Esenlikle kalın efendim.

Sağlıcakla,

Cenk

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir