Blog yazılarım

Hayatın içinden cümleler..

 • Samsung, 1 milyar dolar tazminatını Apple’a 30 Kamyonla 5 cent halinde ödedi.

  Bu sabah Samsung dünyada eşi benzeri bulunmayan nadir bir olaya imza attı!

  Apple ile Samsung arasındaki gerginlik tüm yoğunluyla kaldığı yerden devam ediyor. Bu sabah Apple yetkilileri, şok edici bir haberle uyandı. Samsung dünyada eşi benzeri bulunmayan nadir bir olaya imza attı. Olay bu sabah Silikon Vadisi’nin içinde yer aldığı Kaliforniya bölgesinde meydana geldi. 5 sentlik bozuk paralarla dolu 30′dan fazla kamyon, Apple’ın Kalifornaya’daki kampüsünün önünde durdu.

  Kampüsün güvenlik görevlileri hemen müdahelede bulunarak kamyonların yanlış yerde durduğunu belirterek durumu kontrol altına almaya çalıştılar. Olayın üstünden henüz dakikalar geçtikten sonra, Samsung’un CEO’sundan Apple’ın CEO’su Tim Cook’a bir telefon geldi.

  Evet olay tam da tahmin ettiğiniz gibi oldukça komik ve bir o kadar düşündürücü. Güney Koreli firma Apple’a olan 1 Milyar Dolar borcunu 5 cent’le ödeme yolunu tercih etti. Bu sansasyonel olay dünya gündemine bomba gibi düştü. Olayda Samsung’u bu tarz bir davranışa iten durum ise Apple’ın kazandığı patent davası sonucunda imzalanan ödemenin nasıl yapılacağı konusunda herhangi bir ibare bulunmaması oldu.

  Apple’a karşı yapılan ve duyanları gülümsetmeden bırakmayan bu jest, basit gibi gözükse de dahice düşünülmüş bir baş ağrısına dönüştü bile. Apple cephesi, şimdi bankanın tüm bozuklukları almasını umuyor .

  Firma yetkililerinden Lee Kun-hee’nin yaptığı açıklamalara göre Apple’ın gözlerini korkutamayacağını ve eğer kötü oynamaları gerekirse öyle yapacaklarını ifade etti. Ayrıca Apple’a bozukluklarıyla hatalarımızı bulmaya değil de bilgisayar yapmaya adamanız dileğiyle diyerek gönderme yaptı. 20 milyar bozukluk bu hafta dağıtılacak. Bakalım bu konuda Apple’ın cevabı ne olacak, merakla bekliyoruz …

   

  Aslında bir yalan. 9gag zırvalığı 🙂