• Gomometre nedir, Google gomometre, nasıl kullanılır, web sitenizi mobil yapın, mobil website yapmak

  Az önce keşfettiğim Google destekli Gomometre projesi ile ilgili birkaç bilgi paylaşacağım sizlerle.

  Masaüstü sitenizi cep telefonunda görüntüleyebilmeniz, sitenizin mobil cihazlara uygun olduğu anlamına gelmez. Mobil siteler, mobil cihaz kullanıcılarının gereksinimleri dikkate alınarak küçük ekranlara göre tasarlanır. Mobil cihazlara uygun bir site, işletmenizin müşterilerle bağlantı kurmasına ve dönüşüm elde etmesine yardımcı olabilir.

  Sitenizin Hızlı Olmasını Sağlayın Sitenizin Hızlı Olmasını Sağlayın           Dönüşümü Kolaylaştırın Dönüşümü Kolaylaştırın
  Gezinmeyi Kolaylaştırın Gezinmeyi Kolaylaştırın                            Siteniz Yerel Olsun Siteniz Yerel Olsun
  Siteniz Başparmakla Kullanıma Uygun Olsun Siteniz Uygun Olsun                                    Siteniz Sorunsuz Çalışsın Siteniz Sorunsuz Çalışsın
  Tasarımınızda Görünürlüğü Dikkate AlınGörünürlüğü Dikkate Alın                         Mobil Site Yönlendirmelerini Kullanın Mobil Site Yönlendirmelerini Kullanın
  Siteniz Erişilebilir Olsun Siteniz Erişilebilir Olsun                          Öğrenin, Dinleyin ve Öğrendiklerinizi Uygulayın Öğrenin, Dinleyin ve Öğrendiklerinizi Uygulayın
  http://www.gomo.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz keyifli ürün ile birçok zor adımı kolaylaştırabilirsiniz.
  Şu anda denemelerime başladım, keyifli bir şekilde ilerliyorum, tavsiye edebilirim daha bitmeden..

  MOBİL İŞLETMENİZE YÖNELİK PAZARLAMA FAALİYETLERİ

  İşletmenizi Google AdWords’le tanıtın

  Hareket halindeki müşterilere ulaşmak için mobil cihazlara uygun siteniziGoogle AdWords ‘le tanıtın. AdWords, sunduğu güçlü ve yeni pazarlama araçlarıyla çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza, mağazanıza daha fazla müşteri çekmenize veya markanızı güçlendirmenize yardımcı olabilir.

  AdWords geliştirilmiş kampanyaları kullanın

  Geliştirilmiş kampanyalar, aşağıda açıklanan özellikleri sayesinde işletmelere tüm cihazlarda müşterilerin amaçları doğrultusunda daha akıllı reklamlar göstermeleri ve böylece onlara doğru anda ulaşmaları için yardımcı olur:

  • Çok çeşitli cihazların kullanıldığı bir dünya için güçlü pazarlama araçları
  • Farklı kullanıcı davranış ve kullanımlarına göre optimize edilmiş daha akıllı reklamlar
  • Yeni dönüşüm türlerini ölçmek için gelişmiş raporlar

  Daha fazla bilgi edinin www.google.com.tr/enhancedcampaigns veya başlamak için AdWords’te oturum açın.

  Neyin işe yaradığını görmek için izleyin

  AdWords Raporlaması, akıllı telefonlarda görüntülenen reklamlarınızın aldığı gösterimler, tıklamalar ve getirdiği maliyetlerin yanı sıra, arama hacimleri gibi başka metrikleri gösteren aydınlatıcı çevrimiçi raporlar sunar.

  Google+ Sayfaları

  İşyeriniz için bir Google+ Sayfası oluşturmanız, doğru içeriği doğru müşterilerle kolaylıkla paylaşmanıza olanak sağlar. Ayrıca, bir Google+ Sayfası oluşturduğunuz takdirde müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir mobil uyumlu sayfaya otomatik olarak sahip olursunuz.

  Mobil cihazlara uygun özel formatlarla mobil sitenizden gelir elde etmeye başlayın

  Google AdSense’i kullanarak mobil web siteleriniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google’ın geniş reklamveren tabanından faydalanarak, kitlenize ve her türlü mobil cihaz ekranına uygun reklamları sitenizde yayınlayın.

  İçerik sayfalarınıza metin ve görüntülü reklamlar entegre edin

  AdSense Hem daha büyük, hem de küçük kare, kare veya orta boy dikdörtgen gibi daha yaygın AdSense reklam formatlarından faydalanın.

  Arama sayfalarınıza Özel Arama Reklamlarını entegre edin.

  Kullanıcıların aramalarına dayanarak çok iyi hedeflenmiş arama reklamlarını yayınlayın. Daha fazla bilgi edinin.

Leave a reply