• Falez Etli Ekmek Restoranı, kullanıcı tavsiyesi, dikkate alınması gereken cinsten birkaç cümle..

  Bir yol deneyimi sonrasında arkadaşımla edindiğim berbat bir tecrübeyi paylaşmak isterim.

  Tamamen kişisel görüşlerimi sunmakta olduğumu beyan eder, okuyuculara kullanıcı tavsiyesi olarak belirttiğimi altını çizerek ifade etmek isterim. Saldırı ya da kötüleme değil, kişisel görüşler olduğunu şimdiden minik bir vizyona sahip arkadaşların akıllarına kazımak için tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.

  Bir bayram günü, öğleden sonra tatil dönüşü yol üzerindeki ardı arkası kesilmeyen tabelalara aldanarak iyi bir yer zannedip girdiğimiz Falez EtliEkmek isimli pide salonu hakkında birkaç cümle kurmak istiyorum.

  45 dakika boyunca iki arkadaş iki adet etli ekmek siparişini inatls bekleme hatasında bulunduk. Bizden sonra servis açılan diğer 5 masanın yemeklerinin teslim edildiğini gördüğümüzde yaşadığımız siniri tahmin edersiniz.

  3 farklı zamanda hatırlatma yapmamıza rağmen tamam abi hemen geliyor abi hazır şimdi cıkıyor abi gibi cumlelere musamma gösterip ardından yaşadığımız fiyasko sonucunda insanlık adına gidip siparişleri iptal ederek birkaç cümle kurma gafletinde bulunduk.

  Ha belki diyebilirsiniz ki, neden kalkıp gitmediniz.. Zaten olayın burada cumlelere dönüşmesindeki asıl sebep bu kalkıp gitme eylemi esnasında yaşanan ve tecrübe ettiğimiz saygısızca tutumun bir sonucudur.

  Yani biz masayı ve mekanı aslında terkettik ancak çalışan arkadaşların tutumu ve cümleleri üzerimize yapıştı ve kurtulmak için burada yoruluyorum.

  He abi, sen bilirsin abi, gidersen git gibi umursamazca kelimelerin sarf edildiğini fark ettiginizde sinirleniyorsunuz; çünkü haklısıniz ve en önemlisi insansınız.

  İşin en komik ve trajedik yanı ise; eve dönüp pc başına geçtiğinizde durumla ilgili fikirlerinizi facebook platformunda paylaşıp işletmenin kendine ait sayfasına bildirim yaparken aynı tutumun yine karşınızda canlı olarak devam etmesidir.

  Üstelik sinir yapıp aşağılayıcı bir tutumla saldırgan ifadelerle “sen küçük bir insansın ki böyle şeylerle uğrasıyorsun” “beğenmiyorsan defolup gidersin” “küçük beyinli” gibi inanılmaz çocukça ve saygısızca birkaç karakterize edilmiş savunma cümlesini facebook sayfalarında görebilirsiniz.

  Ve işte tam o an bu mekan hakkında sevdiklerinizi uyarma gereği duyuyorsunuz.

  Tavsiyemdir; adana çevre yolu üzerinde Falez Rtli Ekmek restoranına dair bir tabela görürseniz, görmezden gelin..

  Biraz zorlanabilirsiniz, çünkü çok fazla görmezden gelen olduğu için tabelaları birden fazla kez, yakın aralıklarla yerleştirmişler.

  Dostça bir tavsiyedir, daha doğrusu na-tavsiyedir; gitmeyiniz 🙂

  Artık siz düşünün,  ben uyarımı yaptım.

  Sinirleriniz çok kuvvetli ve zamanınız bol; ayrıca açlıktan ölüyorsanız sipariş vermeyi deneyebilirsiniz.

  Nacizane.

   

   

Leave a reply