• Facebook yine çöktü, çok yavaş erişiliyor, sitelere girilmiyor.

  Merhaba arkadaşlar,

  Dev şirket Facebook 22.11.2012 itibariyle resmen saçmalamaya yüz tutmuş durumda. Erişimi kesmiyorlar, DNs uzantıları sürekli siteyi kolluyor, bu yüzden askıda kalan sistem ile birlikte Facebook kodlarını kullanan birçok site de beraberinde sıkıntı yaşıyor.

  En çok kendi sitelerimden durumu takip etme şansı buluyorum, üzücü ama gerçek..

  En azından DNS lookup’ların tamamen kapatılması ile sayfa kullanılamıyor cevabını alabilsek, erişilemez olarak görünüp de direk olarak hızlı bir şekilde diğer sitelere de erişim sağlayabiliriz ama maalesef internet devine bağlıyız, birçok site ile birlikte, mecbur durumda düzelmesini beklemekteyiz.

  Henüz internet ortamında bir haber, duyuruya denk gelemedim, Türkiye kaynaklı mı bunu da bilmiyoruz, belki de telekom alt yapı çalışmaları ihtiva edilişinden ötürü sorun oluşuyor olabilir demek isterdim ama tekil odaklı bunun sorun yaratması mümkün değil gibi gözüküyor.

  Belki de değerli hükümetimiz Facebook erişimini kapatmıştır, yada deniyordur, ne dersiniz?

  İç savaş çıkarmak için keyifli bir sebep, ucuz ama iyi sonuçlar doğurabilir. Umarım akıllarından geçmez.

  Teşekkürler.

   

  Düzeltme: Arkadaşlar 00:45 11.12.2012 tarihinde facebook yine gitti, bu sefer tam DNS hatası veriyor, serverlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum, tüm sitelerimde ve erişim IP’lerinde ulaşılamaz yanıtı alıyorum. Tam zamanlı kapatma veya bizim dış bağlantılarımızın koparılmış olasılığı var.

  Lütfen yorumlarınız ile eşlik edin dicem ama Facebook yorum kısmı da yok haliyle 😀

Leave a reply