• Biyologsuz Olmaz Tişörtleri Çıktı!

  Sevgili okur,

  Biyoloji Günlüğü Facebook sayfam ve Biyolojigunlugu.com adresinden kendimi yırtıyor olmama rağmen duyarsız olduğuna kanaat getirmiş olduğum “biyolog” kitlesine yaranmak adına yine bir adım daha attım, yine kimsenin ruhu duymadı, ilgilenilmedi, tabiri caizse yine görmezden gelindi.

  Ankara mitingindeki pankartlara göz attığımda türkçeleştirdiğim, site ve sayfada kullanıp paylaştığım karikatürlerin (ki genelde Trust Me I’m a Biologist grubundan alıntıdır) inatla kullanıldığı, hiç sallanmadan, isim duyurmadan kişisel ürün gibi lanse edildiğini farkettim.

  Şimdi bu tişört fikrini ben neden attım ortaya, binlercesi satılsın, oturduğum yerden para basayım diye mi? Tabi ki hayır.

  Biliyorum ki birilerinin dikkatini çekecek, derneklerimize ulaşacak fikir, birileri belirli isimler altında bu fikri kendilerine uyarlayacak, para kazanacak ve buna da bir süs bulacaklar.

  Bulsunlar.

  Yapsınlar yeter ki, dikkat çeksinler, ilgi toplayıp bütünleştirsinler biyolog arkadaşları, bölümler tamamen kapatılmadan; yetkilerimiz sıfırlanmadan önce.

   

  Bende bir biyolog’um. Unutma.

  Savunurken, para yerken, sağda solda laf ederken; benimde haklarım yeniyor.

  Lütfen saygı gösterelim..

  En azından eylem ve yürüyüşlerimizde giyebileceğimiz bir tişörtümüz olsun, hem destek olun, hem de bu düşüncem maddi destek bekleyen derneklerimize bir nevi örnek olsun. Sözüm meclisten dışarı. Cenk Önsoy Biyoloji Günlüğü Sahibi

  image_arksgqubcjvlrswkrroswtlejxelknrj529242830509_front_