• Biyologlara önemli bir duyurum var!

  Biyoloji Günlüğü Facebook sayfasında yaklaşık 23 bin kişiyiz, neredeyse yarısından fazlası biyolog veya biyolog adayı; belki de aday adayı.

  Mesleğimiz ile ilgili gerçekten kötü bir konumdayken lütfen “BİYOLOGLARA” hitaben yaptığım çalışmalara kulak verin, yazdığım yazılara ve özellikle “UYARDIĞIM” yazılara göz atmaya özen gösterin. Personel alımları ile ilgili olarak ciddi adımlar, yasal süreçlere girmemiz gerekiyor, sayı olarak çok büyük sıkıntı içerisindeyiz. Lütfen paylaşımları takip edin, paylaşın.

  Resim paylaşmayı, video koymayı, fotoğraf montajlayıp sizleri gülümsetmeyi bende seviyorum ancak bazı noktalarda hep birlikte ciddi adımlar atmamız gerekiyor. Artık dönülmez bir şekilde kıskacın ucundayız her birimiz.

  Fen Fakültelerinin kısmen ya da tamamen kapatılması kaydırılması ve iş sahalarının kısıtlanması gibi bir durum bile söz konusu iken, kendi mesleğimizin zaten devlet tarafından tanınmıyor, değersiz kılındığı bir günümüz Türkiye’sinde, birbirimize destek olmaktan başka bir çaremiz yok!

  Bu yazım tüm “Biyoloji Sayfaları, Biyoloji Siteleri, Biyoloji Profilleri, Biyoloji Sosyal Hesapları, Biyoloji Etkinlikleri, Biyoloji Kongre/Sempozyum/Söyleşi Sahipleri, Biyoloji Organizasyon ve Şebekeleri” kitlesine hitaben bir uyarı, bir duyuru niteliğindedir.

  Bir yandan her şey çok keyifli, her şey canlı, incelenebilir, bilim üretilebilir, araştırılabilir, ufkumuz genişletilebilir, yelpazemizi her yönde sallayabiliriz diyoruz; ancak ileride elimizde hiçbir şeyimiz kalmayacak!

  Lütfen artık birlik olalım, en azından yapılan faaliyetlere, mesleki çağrılara art niyet aramadan kulak kabartalım.

  Hedeflerimiz, niyetimiz, koyduğumuz çıtalarımız, seçtiğimiz kitlemiz, görüştüğümüz arkadaşlarımız, eğitim gördüğümüz üniversitelerimiz, eğitim aldığımız insanlar, nitelikleri, kendi nitelik ve niceliklerimiz farklı olabilir.

  Ama aynı meslek grubunun üyeleri isek birbirimize destek olmalıyız.

  Teşekkür ederim.
  Cenk Önsoy

   

  Şimdi lütfen aşağıdaki linklere göz atın, şu anda neler yapabiliriz görün!

  Link 1: http://www.biyolojisozluk.com/biyologlar-2013-yili-icin-alinacak-gecici-personel-sayilari-kurumlar-ve-rakamlari-ile-birlikte-belirlendi/

  Link 2: http://www.biyolojisozluk.com/yasal-olan-tbmm-e-dilekce-sisteminde-biyologlar-adina-duzenlenmis-bir-dilekce-sizi-bekliyor/

Leave a reply