• Askere gidecek arkadaşlara tavsiyeler; ne alınmalı, ne giyilmeli, ne yapılmalı

  1- Fotoğrafta gördüğünüz her şeyi almayın. İç çamaşırı yeterli ki içliğinize kadar her şey veriliyor.
  2- Sadece askeriye içerisinde kullanılan 10 tl lik telefon kartlarından 3-4 tane alın.
  3- Acemilikte dışarı çıkamıyorsunuz ama emin olun 100 lira fazla bile yanınızda bulundurmaya.

  4- Saçlarınızı olabildiğince 3 numaraya vurun çünkü 1 ay boyunca saç kestirme derdiniz olmaz sonra usta birliğine giderken dışarda olursunuz.
  5- İç çamaşırı alın ki o size yetsin yıkamak için uğraştırmasın.
  6- Bot için silikon tabanlığı kesinlikle alın ve botu ayak numaranızdan bir numara büyüğünden alın ve deneyin. Silikon tabanlığı da koyacağınızı unutmayın.
  7- İlk 1 haftaya yakın sürekli sıra ve kayıt işlemleri olur ayakta durmaya alışın erken kalkmaya alışın.Geri kalanını zaten orada görürsünüz. Uygunadımda yürümekten bacaklar kasılacak tüfek taşımaktan kollar ağrıyacak ama alışacaksınız (: Hepinize şimdiden geçmiş olsun bitince ne çabuk dersiniz içindeyken gün sayarsınız.Son olarak uzun dönemlerden biri sizi kızdırırsa celbine göre şafağınız 155 olsa bile söyleyin ve devam edin ama bunu yapmamaya gayret edin.

  Allah yolunuzu açık etsin.
  Ha bu arada yeni kamuflajlar 0 botlar verildiğinde suya basmadan yürüyeyim diye kasmayın yoksa o suda süründürürler 🙂 Acemilikte bazı işlere gönüllü var mı dendiğinde parmak kaldıranlar tamam siz ayrılın derler diğerleri süpürgeleri alsın derler.. Bunlar da ufak notlar 🙂
  Gökhan Kan isimli dostumun yazısını tecrübesine güvenerek paylaşıyorum, yolunuz açık olsun.

Leave a reply